* Niedzielna Msza Święta w kopalnianej kaplicy Świętej Kingi z orkiestrą smyczkową

7 stycznia 2018 r. w kaplicy Kopalni Soli w Bochni, odprawiona została Msza Święta. Muzyczną oprawę nabożeństwa po raz kolejny zapewnili uczniowie Naszej Szkoły i Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia. Z repertuarem kolędowym zaprezentowała się tego wieczoru orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod dyrekcją Pani Bożeny Wojciechowskiej. Występ został bardzo serdecznie przyjęty przez uczestników nabożeństwa. (Więcej zdjęć a …Read more »

* „Ziemia bocheńska w obiektywie” – koncert saksofonistów podczas promocji albumu

5 stycznia 2018 w Galerii Chełm zorganizowano spotkanie promujące album „Ziemia bocheńska w obiektywie”. Album wydany nakładem Wydawnictwa Regis zawiera ponad 150 fotografii, przede wszystkim krajobrazów oraz najcenniejszych zabytków Bochni i jej okolic. Autorem większości zdjęć jest Paweł Bielak, który w czasie spotkania opowiedział o pracy nad albumem. Spotkanie promocyjne uświetnił występ uczniów Naszej Szkoły. Kwintet składający się z czwórki …Read more »

* „Święta tuż, tuż” – koncert kolęd i pastorałek

W piątek 22 grudnia 2017 nasi uczniowie wystąpili w koncercie zatytułowanym „Święta tuż, tuż”. Koncerty kolęd i pastorałek organizowane każdego roku przez Naszą Szkołę przed Świętami Bożego Narodzenia cieszą się ogromną popularnością, lecz ten zgromadził rekordową liczbę słuchaczy, spośród których wielu musiało zadowolić się miejscami stojącymi. Kolędy wykonywane były przez zespoły kameralne, jak i w aranżacjach na orkiestrę, czy na …Read more »

* Koncert Orkiestry Smyczkowej PSM II stopnia podczas Gali w Niepołomicach

Orkiestra Smyczkowa PSM II stopnia w Bochni wystąpiła podczas Gali „Rozwiń swoją gminę”, która odbyła się 7 grudnia 2017 r. w niepołomickim zamku. W obecności wicemarszałka Małopolski – Stanisława Sorysa, Grzegorza Lipca z zarządu województwa, burmistrzów, wójtów i samorządowców województwa małopolskiego orkiestra Naszej Szkoły pod dyrekcją pana Tomasza Półtoraka zagrała dla przybyłych na Galę gości między innymi kompozycje M. Ravela, …Read more »

* XVII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja – koncert w bocheńskim muzeum

6 grudnia 2017 r. w Muzeum im. Stanisława Fischera obchodzony był XVII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Wśród atrakcji przygotowanych dla gości znalazł się występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni. W programie koncertu znalazły się utwory muzyczne głównie z drugiej połowy XIX wieku utrzymane w lekkim a nawet żartobliwym nastroju. Wiolonczelistka, skrzypaczka i kwartet klarnetowy wykonali tego wieczoru …Read more »

* Występ w podziemnej Kaplicy Św. Kingi w przeddzień górniczego święta

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. dzień przed uroczystościami Świętej Barbary patronki górników w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli wystąpili uczniowie Naszej Szkoły. Przed i podczas Mszy Świętej zebrani na nabożeństwie w kaplicy Świętej Kingi mogli wysłuchać specjalnego repertuaru instrumentalno-wokalnego przygotowanego na tą uroczystość przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni i Orkiestrę Górniczą Kopalni Soli Bochnia. …Read more »

* Recitale fortepianowe Gabrieli Jakimowicz

17 i 21 listopada 2017 r. miały miejsce w Naszej Szkole dwa recitale fortepianowe pani Gabrieli Jakimowicz, które nauczycielka wykonała w ramach przygotowań do 48 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W programie recitali znalazły się między innymi kompozycje: J. Haydna, W.A. Mozarta, F. Schuberta, C. Debussy, S. Rachmaninowa, K. Szymanowskiego. Nie zabrakło także utworów patrona konkursu …Read more »

* Wspólne Bochnian Śpiewanie

11 listopada 2017 r. w sali koncertowej gościliśmy mieszkańców Bochni i okolic na Wspólnym Bochnian Śpiewaniu. Śpiewanie pieśni patriotycznych w Dniu Święta Narodowego jest tradycją w Bochni i od wielu lat odbywa się w murach Naszej Szkoły. Wielu mieszkańców Bochni w ten sposób włącza się w obchody Święta Niepodległości a wspólny śpiew kilkupokoleniowej rzeszy wykonawców jest znakomitą lekcją patriotyzmu. Wieczór …Read more »

* Wycieczka do Brochowa i Żelazowej Woli

25 października 2017 r. grupa 40 uczniów Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce związanej z pierwszymi latami życia Fryderyka Chopina. Grupa odwiedziła kościół w Brochowie, w którym kompozytor został ochrzczony, a także zwiedziła muzeum i dwór w Żelazowej Woli, miejsce urodzin Chopina. (więcej zdjęć w zakładce Galeria)

* Koncert klawesynowy

6 października 2017 r. miał miejsce w Naszej Szkole koncert, którego głównym celem była promocja muzyki klawesynowej oraz przybliżenie uczniom szkoły tego instrumentu. Wykonawczyniami koncertu były panie Joanna Kwinta-Zielińska i Izabela Szymańska-Skrukwa. W programie między innymi znalazły się kompozycje solowe J.S. Bacha, D. Scarlattiego, oraz duety W.A. Mozarta, L. van Beethovena, J.K. Vaňhala. Koncertowi towarzyszył interesujący wykład dr Joanny Kwinty-Zielińskiej …Read more »

Rekrutacja

Zainteresowanych rozpoczęciem nauki w naszej placówce zachęcamy do odwiedzenia zakładki Dokumenty.

 

Można tam znaleźć zarówno obowiązujące wzory podań o przyjęcie do szkoły, jak również informatory dotyczące nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

 

 

Zapraszamy!