* Koncert Orkiestry Smyczkowej PSM II stopnia podczas Gali w Niepołomicach

Orkiestra Smyczkowa PSM II stopnia w Bochni wystąpiła podczas Gali „Rozwiń swoją gminę”, która odbyła się 7 grudnia 2017 r. w niepołomickim zamku. W obecności wicemarszałka Małopolski – Stanisław Sorysa, Grzegorz Lipca z zarządu województwa, burmistrzów, wójtów i samorządowców województwa małopolskiego orkiestra Naszej Szkoły pod dyrekcją pana Tomasza Półtoraka zagrała dla przybyłych na Galę gości między innymi kompozycje M. Ravela, …Read more »

* XVII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja – koncert w bocheńskim muzeum

6 grudnia 2017 r. w Muzeum im. Stanisława Fischera obchodzony był XVII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Wśród atrakcji przygotowanych dla gości znalazł się występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni. W programie koncertu znalazły się utwory muzyczne głównie z drugiej połowy XIX wieku utrzymane w lekkim a nawet żartobliwym nastroju. Wiolonczelistka, skrzypaczka i kwartet klarnetowy wykonali tego wieczoru …Read more »

* Występ w podziemnej Kaplicy Św. Kingi w przeddzień górniczego święta

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. dzień przed uroczystościami Świętej Barbary patronki górników w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli wystąpili uczniowie Naszej Szkoły. Przed i podczas Mszy Świętej zebrani na nabożeństwie w kaplicy Świętej Kingi mogli wysłuchać specjalnego repertuaru instrumentalno-wokalnego przygotowanego na tą uroczystość przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni i Orkiestrę Górniczą Kopalni Soli Bochnia. …Read more »

* Recitale fortepianowe Gabrieli Jakimowicz

17 i 21 listopada 2017 r. miały miejsce w Naszej Szkole dwa recitale fortepianowe pani Gabrieli Jakimowicz, które nauczycielka wykonała w ramach przygotowań do 48 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W programie recitali znalazły się między innymi kompozycje: J. Haydna, W.A. Mozarta, F. Schuberta, C. Debussy, S. Rachmaninowa, K. Szymanowskiego. Nie zabrakło także utworów patrona konkursu …Read more »

* Wspólne Bochnian Śpiewanie

11 listopada 2017 r. w sali koncertowej gościliśmy mieszkańców Bochni i okolic na Wspólnym Bochnian Śpiewaniu. Śpiewanie pieśni patriotycznych w Dniu Święta Narodowego jest tradycją w Bochni i od wielu lat odbywa się w murach Naszej Szkoły. Wielu mieszkańców Bochni w ten sposób włącza się w obchody Święta Niepodległości a wspólny śpiew kilkupokoleniowej rzeszy wykonawców jest znakomitą lekcją patriotyzmu. Wieczór …Read more »

* Wycieczka do Brochowa i Żelazowej Woli

25 października 2017 r. grupa 40 uczniów Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyła w wycieczce związanej z pierwszymi latami życia Fryderyka Chopina. Grupa odwiedziła kościół w Brochowie, w którym kompozytor został ochrzczony, a także zwiedziła muzeum i dwór w Żelazowej Woli, miejsce urodzin Chopina. (więcej zdjęć w zakładce Galeria)

* Koncert klawesynowy

6 października 2017 r. miał miejsce w Naszej Szkole koncert, którego głównym celem była promocja muzyki klawesynowej oraz przybliżenie uczniom szkoły tego instrumentu. Wykonawczyniami koncertu były panie Joanna Kwinta-Zielińska i Izabela Szymańska-Skrukwa. W programie między innymi znalazły się kompozycje solowe J.S. Bacha, D. Scarlattiego, oraz duety W.A. Mozarta, L. van Beethovena, J.K. Vaňhala. Koncertowi towarzyszył interesujący wykład dr Joanny Kwinty-Zielińskiej …Read more »

* Niedzielna Msza Święta w kopalnianej kaplicy Świętej Kingi z kwartetem smyczkowym

W niedzielę 1 października 2017 r. w kaplicy Kopalni Soli w Bochni, odprawiona została Msza Święta. Muzyczną oprawę nabożeństwa zapewnili uczniowie Naszej Szkoły i Orkiestra Górnicza Kopalni Soli Bochnia. Od czasu sprowadzenia do bocheńskiej kopalni relikwii świętej Kingi tradycją stało się odprawianie mszy świętych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w znajdującej się 176 metrów pod ziemią kaplicy. Występ kwartetu smyczkowego …Read more »

* Salon Artystyczno-Literacki „Początki” czyli 101 akwareli Józefa Mularczyka

19 września 2017 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę prac znanego bocheńskiego artysty „Początki” czyli 101 akwareli Józefa Mularczyka. Wernisaże podczas których prezentowano jego malarstwo, Józef Mularczyk (zmarły w 2009 roku) uświetniał grając na skrzypcach. Tym razem otwarciu wystawy jego akwarel towarzyszył występ Julii Suchojad i Jakuba Adamczyka – uczniów klasy skrzypiec pani Ewy Olejniczak z …Read more »

* „Rodzinna Niedziela z NGO” – koncert w amfiteatrze na Uzborni

2 lipca 2017 roku uczniowie Naszej Szkoły wystąpili na scenie amfiteatru w Parku Rodzinnym Uzbornia. Koncert odbył się w ramach pikniku „Rodzinna Niedziela z NGO” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni, którego współrealizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. W programie koncertu znalazły się utwory, które można określić mianem muzyki jazzowej, musicalowej i rozrywkowej w opracowaniach …Read more »

Rekrutacja

Zainteresowanych rozpoczęciem nauki w naszej placówce zachęcamy do odwiedzenia zakładki Dokumenty.

 

Można tam znaleźć zarówno obowiązujące wzory podań o przyjęcie do szkoły, jak również informatory dotyczące nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

 

 

Zapraszamy!